Pogrzeby

W Europie tradycyjną formą pochówku osoby zmarłej jest pochowanie trumny w ziemi. W ostatnich latach jednak coraz częściej preferowana jest kremacja, czyli spopielenie zwłok. Nasza firma świadczy usługi transportu zarówno trumien jak i urn.

Transport trumny z zagranicy - wymagane dokumenty:

Transport urny z zagranicy - wymagane dokumenty:

Transport i pochówek trumny

Trumna do przewozu zwłok z zagranicy

W przypadku przewozu trumny z ciałem do Polski trumna musi posiadać metalowy, szczelnie zamknięty wkład z blachy ocynkowej. Według przepisów polskiego Sanepidu niedozwolone jest jej otwieranie.

Po zamknięciu zewnętrznej trumny drewnianej, metalowy wkład nie jest widoczny. Trumny zewnętrzne wykonane są z drewna (sosnowego lub dębowego). Obróbka i jakość drewna decyduje o jej cenie.

Samochód do przewozu zwłok z zagranicy

Transport zwłok z zagranicy odbywa się przy użyciu specjalnego pojazdu, karawanu. Takie auto posiada:

Po każdorazowym przewiezieniu zwłok albo szczątków ludzkich przeprowadzamy dezynfekcję środka transportu w części przeznaczonej na ich umieszczenie. Do dezynfekcji stosujemy preparaty o działaniu bakteriobójczym, wirusobójczym i grzybobójczym.

Gdzie szukać dodatkowych informacji?

Najbardziej rzetelnymi źródłami informacji na temat transportu zwłok są: witryna rządowa   oraz Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych

Zadzwoń do nas:+48 697-072-791